Styrelsen

Här hittar du kontaktuppgifter till distriktsstyrelsen.

hanssandblad

Hans Sandblad

Ordförande
E-post: hans.sandblad@jonkoping.se
Mobil:
0761-15 92 27

Kontaktperson för: Kristina, Forserum och SSJA scoutkårer

anders_webb

Anders Bernberg

Vice ordförande
E-post: anders.bernberg@gmail.com
Mobil:
0706-48 88 44

Kontaktperson för Barkeryd, Eksjö, Korsberga och Eksjö FA scoutkårer

ulfodman

Ulf Ödman

Kassör
E-post: ulf.odman@gmail.com
Mobil:
070-618 25 48

Kontaktperson för Anderstorp, Jönköping FA och Nässjö KM scoutkårer

IMG_6507 kopia

Sanna Wisborg

Ledamot
E-post: sanna.wisborg@gmail.com
Mobil:
070-772 78 57

Kontaktperson för Habo, Rydaholm och Värnamo Scoutkårer

erik

Erik Bergqvist

Ledamot
E-post: erikbergqvist91@gmail.com
Mobil:
076-82 82 962

Kontaktperson för Bankeryd, Månsarp och Skillingaryds Scoutkårer

IMG_6515

Zackarias Montell

Ledamot
E-post: zackarias@montell.se
Mobil:
070-634 77 56

Kontaktperson för Huskvarna, Sofia och Tenhults Scoutkårer

louise_webb

Louise Borgrot Pitts

Ledamot
E-post: louise@nassjoscout.se
Mobil:
070-856 92 92

Kontaktperson för Bodafors, Nässjö FA och Vetlanda scoutkårer

hebbe_webb

Henrik Hebbe Johansson

Ledamot
E-post: scouthebbe@hotmail.com

Kontaktperson för Jönköpings sjöscoutkår, Barnarp och Gränna scoutkårer

richard

Richard Carlsson

Suppleant
E-post: richard@huskvarnascout.se
Mobil:
0730-85 62 27

.